Lovecké destinace

                                                                                                       KAMCHATKA  Ruská federace

                                                                           

 

Poloostrov Kamchatka je součástí severovýchodní části Ruska.Kamchatka je poloostrov , který se táhne od jihu k severu a jeho délka dosahuje 1500 km.Rozloha je 470 000 km2.Z východu je omýváno Beringovým mořem a ze západu Ochotským mořem.Ze severu sousedí a Čukotskou oblastí.Žije zde pouze 380 000 obyvatel z toho v hlavním městě Petropavlovsku - Kamchatském 230 000.Je to liduprázdná oblast,kterou začínají teprve turiské,rybáři a lovci poznávat . Do roku 993 byla Kamchatka zakázaným vojenským prostorem a prakticky pro civilní osoby nedostupná.Většinu území tvoří hory a lesotundra.Dravé řeky jsou jen málo splavné kromě největší řeky Kamchtky. Nachází se zde cca 160 aktivních sopek z nichž největší je „Klučevskaja“s nadmořskou výškou 4750 m.n.m.Některá města a vesnice jsou vytápěny centrálně přímo teplou termální vodou z aktivních sopek.

Po dobu Vašeho pobytu budete mít možnost tyto aktivní sopky vidět.V případě pokud by jste měli zájem je možno i do jejich těsné blízkosti zorganizovat výlet. 

Na Kamchatce žije cca 20 000 medvědů,kteří dosahují rekordních trofejí a úctyhodné velikosti až 600 kg což je způsobeno velkým množstvím potravy a to zejména ryb a  po celou aktivní část roku prakticky netrpí strádáním.Druhým největším savcem je los  ,který byl v  80 letech přemístěn ze severní Kamchatky do centrální části,kde se budete po dobu lovu pohybovat.Rovněž trofeje losa zde dosahují úctyhodných rozměrů o průměrné váze paroží 30-35 kg a našim lovcům se podařilo ulovit i trofej losa kolem 50 kg.a medvěda s druhou největší lebkou na světě.Jako další lovná zvěř se zde vyskytuje sněžná ovce,sob ,zajíc bělák, tetřev,polární liška,vlk,rosomák,sobol, norek,vydra,bobr,rys aj.

Kamchatka je rovněž rájem rybářů,kteří sem sjíždějí rybařit v průběhu tahu lososů prakticky z celého světa.Spatřit tah lososů  kdy je řeka prakticky ucpána  a je to  nezapomenutelný zážitek. Jen málo míst na světě kde je možno tento výjev spatřit.

Naše lovecká oblast se nachází v centrální Kamchatce v Ust.-Kamchatské a Sobolevské oblasti a to ve dvou revírech,které mají rozlohu 450 000 a 480 000 hektarů.

Jedná se o těžko dostupné neobydlené oblasti,které ukrývají kvalitní trofeje a přesuny v těchto revírech se neobejdou bez vrtulníku. V zimně jsou využívány sněžné skůtry.Nejbližší vesnice Esso je cca 1,5 hodinu letu vrtulníkem.Na Kamchatce je pouze necelých 1 000 km udržovaných komunikací vedoucí k největším městům a vesnicím.Zbytek  těžko prostupný terén.

V případě , že se rozhodnete Kamchatku navštívit jako lovec,rybář nebo turista, prosím kontaktujte nás rádi Vám zašleme podrobnosti.  

   

       MAGADANSKÁ OBLAST  Ruská federace

                                   

 

Nachází se na dálném východě při pobřeží Ochotského moře.Ze severu sousedí s Čukotskou oblastí a severní Kamchatkou,ze západu s Jakutskou oblastí a z jihu s Chabarovským krajem.Na ploše 426 500 km2 žije cca 172 000 obyvatel z toho v hlavním městě Magadanu 100 000. Největší řekou je Kolyma s délkou 2 129 km a vlévá se v Čukotském autonomním okruhu do severního ledového oceánu.V severní části Magadanské oblasti teče řeka Omolon s délkou 1 114 km,která se pak vlévá do řeky Kolymy.Obě řeky zamrzají již začátkem října a roztávají koncem května.V horní části toku zamrzají řeky až do dna.Magadanská oblast patří mezi místa s největšími rozdíly mezi letní a zimní teplotou na světě.Průměrná letní teplota se pohybuje od + 3 až + 16 oC a zimní od – 19 až – 38 oC.Extrémy se však můžou pohybovat od + 35 oC  a  – 65 oC. 80 %území je pokryto tundrou nebo lesotundrou.

Magadanská oblast umožňuje svojí nedotčenou přírodou hlavně na severu velké možnosti pro loveckou turistiku,rybolov,ekologickou turistiku,rafting,cestování sněžnými skutry po Sibiři a lodní výlety po velkých řekách.

 

Veškeré tyto možnosti jsme Vám schopni zajistit s naším partnerem v Magadanu ,který tyto služby  poskytuje již  10 let.

 

Naše  lovecké oblasti se nachází na severu pří hranici s Čukotkou v povodí řeky Omolon a přilehlých horách. Hlavní zvěří ,která se zde loví je los Sibiřský ,který zde dosahuje rekordních trofejí.Další zvěří která se zde loví je medvěd,sob,vlk,sněžný beran a tetřev.Tato oblast je rovněž rybářským rájem.

Při pobřeží Ochotského moře je další lovecká oblast kde se loví hlavně medvěd na jaře pomocí sněžných skutrů a v průběhu roku pak sněžný beran a medvěd při tahu lososů.Rovněž zde se nachází vynikající podmínky pro rybolov.

Pro váš pobyt je připraven proškolený a zkušený personál z místních obyvatel.

Případné podrobnosti Vám rádi sdělíme.

 

YAROSLAVSKÁ OBLAST    Ruská federace                                                            

 

Leží v evropské části Ruska. Rozloha činí 36 400 km2 a žije zde 1 328 000 obyvatel. Největší město je starobylá Yaroslavl.

Na území je velké množství vodních toků z nich největší a nejznámější je Volha. Dřívější husté jedlové a borové lesy postupně nahrazují lesy březovo-osikové. Významnou část území tvoří bažiny a rašelinišť. Oblast je místem hnízdění velkého množství ptáků.

Z lovné zvěře se zde vyskytuje medvěd,los,černá zvěř , vlk,rys a z pernaté tetřev,tetřívek,sluky,jeřábek a různé druhy hus a kachen.

Naše společnost již dlouhodobě organizuje lovecké cesty do této oblasti a to v jarním období hlavně na lov tetřeva, tetřívka a sluky. Na podzim je to hlavně na lov losa v říji a na naháňkách .V příštím roce rozšiřujeme nabídku na lov vlka při společných lovech.

Nenáročný terén a relativně dostupná vzdálenost z Moskvy – 4 hodiny jízdy autem umožňují lov i méně fyzicky zdatným lovcům.

Lov tetřeva a tetřívka v jarním období na tahu je velmi poutavý lovecký zážitek.

V případě Vašeho zájmu Vám rádi poskytneme podrobné informace.

 

 

 

 

 


Kontakt

Beniček Libor

VENITEX plus s.r.o.
Vazová 1647
688 01 Uherský Brod


Tel +420 739 652 572 , +420 603 585 313